Kursy naukowe

Kursy naukowe, to kilkudniowe wydarzenie organizowane 4 razy do roku, wraz ze zmieniającymi się sezonami. Podczas kursów studenci mają możliwość, aby wzbogacać swoje doświadczenie, poszerzać swoją wiedzę z wszelakich dziedzin, zwiedzać Europę, a przy tym świetnie się bawić!

W każdym z kursów uczestniczy 20-30 studentów uczelni technicznych z całego świata, którzy chcą przeżyć niezwykłą przygodę! W czasie ich trwania biorą udział w wykładach przygotowanych przez kadrę uczelni lub firmy, jak i również odwiedzają ośrodki badawcze i zakłady przemysłowe, co pozwala na połączenie wiedzy teoretycznej z praktyką.

Można wyróżnić trzy typu kursów: Kursy technologiczne – głównym celem jest zwiększenie wiedzy o nowoczesnych technologiach, Kursy umiejętności związanych z karierą – opierają się na przedmiotach nietechnicznych oraz umiejętnościach miękkich, a także Kursy o Inżynierii stosowanej – polegają na pracy w zespołach, rozwiązywaniu zadań i wykorzystywaniu wiedzy w praktyce. Każdy jest zakończony egzaminem, który sprawdza nową wiedzę, a w niektórych z nich studenci mają możliwość otrzymania dodatkowego punktu ECTS.